به اولین جلسه دوره آموزش فتوشاپ مقدماتی سایت آکادمی نارنج تحت عنوان آشنایی با فتوشاپ ، خوش آمدید. در صفحه دوره آموزش فتوشاپ مبتدی در مورد این نرم افزار قدرتمند صحبت کردیم. در این جلسه من، یعنی نیما قاسمی شما عزیزان را با ورک اسپیس نرم افزار فتوشاپ آشنا می کنم و بخش های مختلف آن را به شما معرفی می کنم. جدا از آشنایی با ورک اسپیس ( Workspace ) فتوشاپ به نحوه ساخت پروژه جدید، ذخیره پروژه و بازکردن عکس و پروژه هم می پردازیم.

ورک اسپیس فتوشاپ

به طور کلی بخش های مختلف نرم افزار فتوشاپ به بخش های زیر تقسیم بندی می شوند:

  • پنجره ها در نرم افزار فتوشاپ

پنجره های نرم افزار فتوشاپ، از اصلی ترین ابزار های این نرم افزار هستند. این بخش پنجره هایی مثل Layers، Color، Adjustments، Characters و … را شامل می شود. برای دسترسی به همه ی پنجره ها می توانید از تب Window اقدام کنید.

  • پنل ابزار فتوشاپ

در این بخش تمامی ابزار های این نرم افزار قدرتمند دیده می شود. ابزار هایی مثل Move، Magic Wand، Marquee و … که بر اساس کاربردشان به هرکدام در قسمت ای مختلف این دوره آموزشی ۹ قسمتی اشاره شده است.

  • تنظیمات ابزارها

اگر که دقت کنید می توانید ببینید که با انتخاب هر ابزار بخش بالایی نرم افزار تغییر می کند. یعنی بخش های مختلفی از آن کم و یا به  آن اضافه می شوند. این ها همان تنظیمات ابزار انتخاب شده هستند که تنظیمات تمامی ابزارها را شامل می شوند.

  • منوی بالایی نرم افزار

منوی فتوشاپ  در بخش بالایی نرم افزار قرار دارد. این منو شامل بخش های مختلفی اعم از File – Edit – Image و … می باشد. کار های بسیار متنوعی را می توان با هر کدام انجام داد.

ورک اسپیس قتوشاپ

ورک اسپیس قتوشاپ

بخش های دیگری هم مانند نحوه ساخت پروژه در این جلسه ویدیویی گفته می شود. برای یادگیری کامل محتویات این جلسه، ویدیوی جلسه ( که در بالای صفحه قرار دارد ) را مشاهده کنید.

مارو ازنظرات گهربارتون بهره مند کنید. ( به قول خودمون کامنت یادتون نره! ) 😁

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه