سلام. من نیما قاسمی هستم، مدیر آکادمی نارنج. به دومین جلسه از دوره آموزش مقدماتی فتوشاپ خوش آمدید. عنوان این جلسه، ابزار های مهم فتوشاپ می باشد. در این جلسه با ابزار های زیر آشنا خواهید شد:

ابزار های اولیه فتوشاپ - ابزار move - ابزار crop - ابزار Hand - ابزار Zoom

  • ابزار Move

یکی از ابزار های مهم فتوشاپ ، ابزار Move می باشد. شما می توانید با این ابزار، لایه ها و آبجکت های خود را در صفحه جابجا کنید. جهت انتخاب و استفاده از این ابزار آیکون این ابزار را از پنل ابزار انتخاب کنید. یا می توانید کلید V را از روی صفحه کلید بفشارید.

  • ابزار Crop

ابزار Crop ، یکی دیگر از ابزار هایی است که در این جلسه با هم بررسی می کنیم. با ابزار Crop شما می توانید صفحه (عکس) خود را ببرید. همچنین می توانید اندازه صفحه خود را تغییر دهید. برای فعال کردن این ابزار هم می توانید آیکون آنرا از پنل ابزار فتوشاپ انتخاب کنید. همچنین با زدن کلید C ازروی صفحه کلید می توانید این ابزار را داشته باشید. 🙂

  • ابزار Hand

ابزار Hand ابزاری است که پس از Zoom می توانید با این ابزار در صفحه تان تاب بخورید. این ابزار به دوصورت موقت و معمولی فعال می شود. با نگه داشتن Space Bar می توانید ازاین ابزار درحالت موقت استفاده کنید. تا زمانی که Space Bar را نگه دارید هم این ابزار فعال می باشد. برای استفاده معمولی از Hand هم آن را از پنل ابزار انتخاب کنید. همچنین می توانید برای استفاده معمولی از آن، می توانید کلید H را هم از صفحه کلید بزنید.

  • ابزار Zoom

ابزار Zoom ابزاری برای بزرگنمایی تصاویر و پروژه ها برای بررسی آنهاست. با این ابزار می توانید بهتر روی پروژه تان تسلط داشته باشید. جهت استفاده از این ابزار هم می توانید کلید Z را از صفحه کلید بزنید یا اینکه از پنل ابزار آن را انتخاب نمایید.

 

ممنون از اینکه در این جلسه از آموزش هم با من همراه بودید. حتما حتما نظرات گهربارتون رو در بخش کامنت ها برای ما بنویسید. به سوالات شما دوستان هم در همین بخش نظرات پاسخ داده می شود. تا جلسه بعد، خدانگهدار ❤

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه